A csomagolástechnikának is megvannak a maga fortélyai. Ahhoz, hogy a megrendelő elégedett legyen és a későbbiekben is az Ön vállalkozásától rendeljen, a megvásárolt termékeknek épségben, sérülésektől mentesen szükséges megérkezniük. . Ehhez pedig olyan csomagolóanyagokat, térkitöltő anyagokat és csomagoló fóliákat szükséges alkalmazni, amelyek mellett biztonságban tudhatja a termékeit rakodás, szállítás és tárolás alatt is. Az eredményes és precíz csomagolást pedig a fóliázógépek biztosítják.
A fóliázó gépeknek legelőnyösebb tulajdonságainak ismerete vállalkozóként arra sarkallhatja, hogy kiváltsa az idő, energia és pénz tekintetében kevésbé hatékony kézi csomagolást a fóliázó gépekkel történő munkavégzésre.
Mit nyerhet vele? Melyek a fóliázó gép legfontosabb tulajdonságai? Miért érdemes beruháznia egy fóliázó gépre és milyen előnyök származhatnak belőle vállalkozása számára? Olvasson tovább és tudjon meg többet bejegyzésünkből!
A védelem kulcsa nemcsak a magas minőségű kartondobozokban, a gondosan kiválasztott térkitöltő anyagokban és a strapabíró ragasztószalagokban rejlik, hanem magát a dobozt a szállítás és a rakodás során stabilan tartó fóliákban is. A csomagok fóliázását pedig legprecízebben a fóliázó gépek képesek kivitelezni. A csomagolásnak nem csak gyorsnak, de hatékonynak kell lennie logisztikai szempontból, illetve a költségvetés sem másodlagos.
Abban az esetben, ha megnövekedett a megrendelések száma és egyre több csomagot kell küldeni a fogyasztók számára, akkor ideje beruházni egy fóliázó gépre annak érdekében, hogy minden egyes csomag épségben és eredeti állapotában érkezzen meg az új tulajdonosához.
Amennyiben a megnövekedett csomagszám mellett a kézi csomagolásról áttér a csomagológépek használatára nemcsak időt, de pénzt is spórolhat - precízebb fólia nyújtás révén sokkal kevesebb csomagolóanyagot fog felhasználni és kevesebb munkaerőre lesz szüksége a gépek kezeléséhez. Így hatékonyabban tudja majd allokálni az emberi erőforrást.
Egységrakományok kézi fóliázása során a fólia csupán 70-90%-ban nyújtható, amely azt jelenti, hogy közel sincs kihasználva a fólia műszaki adottsága.
A fóliázó gépek segítségével a fólia akár 200-250%-os megnyúlásra is képes, így sokkal eredményesebben ki tudja használni az anyag tulajdonságait mindamellett, hogy rengeteg mennyiséget megspórol, csökkentve a csomagolási költségeket.
Az egyenletes gépi megnyújtásnak köszönhetően nagyobb terhelés megtartására lesz képes a csomagolás, a stabilabb rögzítés pedig hozzájárul a az áru raklapon történő biztonságos mozgatásához, szállításához, valamint tárolásához egyaránt. A szorosan egymáshoz rögzített csomag-egység pedig a kamionok rakterében sem fog különválni, stabilan egymás mellett marad mindaddig, amíg a megrendelő át nem veszi a termékeket.
Fóliázó gépek esetén több típusról beszélhetünk, a két legnépszerűbb csomagológép a nyújthatófóliázó gép, valamint a zsugorfóliázó gép.
A stretchfóliázó gépek megnyújtják és egyenletesen körbeburkolják a rakodólapon elhelyezett csomagokat. A kellőképpen megfeszített fólia a csomagok rögzítése mellett védi azokat a por, nedvesség és egyéb szennyeződések ellen is. A nyújtható fóliának köszönhetően olyan csomagok is eredményesen rögzíthetők, amelyek szabálytalan alakkal rendelkeznek.
Az automata és félautomata gépek forgótányérral vagy forgókarral rendelkezhetnek. Míg az előbbinél a tányérra helyezett, raklapra rendezett csomagok forognak miközben a gép fóliát enged rájuk, addig az utóbbinál a kar forog a csomag körül.
Vannak speciális nyújtófóliázó gépek is, amelyek egyedi termékek például; ajtók és ablakok eredményes fóliázásához lettek tervezve. Továbbá léteznek úgynevezett horizontális szerkezetek is, amelyek a hosszúkás termékek csomagolására és egyben rögzítésére hivatottak.
A zsugorfóliázó gépek sokkal komplexebb szerkezetek, mint a nyújthatófóliázó gépek. A robosztus egység körbeburkolja zsugorfóliával a rakodólapon elhelyezett csomagokat majd hővel zsugorítja a fóliát, amely szorosan rásimul azokra. Többféle kialakítású gép létezik a csomagok méretétől és az időegység alatt végzendő rögzítések számától függően.
Méretek tekintetében kifejezetten széles a skála, így teljes mértékben a termékei jellegéhez illő gépezetet választhatja.
Léteznek az úgynevezett zsugorpisztolyok is, amelyek a raklapra húzott burkolatot hő segítségével zsugorítják rá pontosan a termékre. A pisztoly működéséhez egy közepes méretű gázpalackra van szükség, melynek köszönhetően mobilis a munkavégzés. A fólia szorosan körülöleli az árut, így kiemelkedő védelmet és nagyfokú stabilitást nyújt számára.
Mechanikus, félautomata és automata fóliázó gépek is léteznek, melyek kiválasztása a csomagok mennyiségétől, súlyától és nagyságától egyaránt függ. Abban az esetben, ha nagyobb mennyiségű csomagot szükséges minden egyes nap csomagolni, akkor érdemes az automata fóliázó gépet választania. Amennyiben kisebb csomagokat küld általánosságban, valamint forgalma alacsonyabb, akkor elegendő a félautomata vagy a mechanikus fóliázó készülék alkalmazása is.
A két egységrakomány rögzítési módja jelentősen eltér mind a felhasznált fólia, mind a szükséges energia mennyiségét illetően, így jelentős a két megoldás közötti költség különbsége is. Érdemes mérlegelni és számításokat végezni a megfelelő csomagolási mód kiválasztása előtt.
Forduljon hozzánk bizalommal, üzletkötőink segítenek a felhasználói igények figyelembevételével kiválasztani a legmegfelelőbb csomagológépet, amelyek használatával további megtakarítások érhetők el a felhasznált fóliák mennyiségét illetően.